مقالات پرینتر

چرا پرینتر عکس را پرینت نمی‌گیرد؟

چرا پرینتر عکس را پرینت نمی‌گیرد؟
فهرست مطالب

  با پیشرفت‌ پرینترها، چاپ عکس با کیفیت بالا، بسیار ارزان شده است و افراد زیادی برای مصارف خانگی و اداری از پرینتر استفاده می‌کنند. آیا برای شما هم پیش آمده است که پرینتر شما دستور پرینت را اجرا نکند و عکس را پرینت نگیرد. در مجموعه اطلس پرینتر یکی از متداول ترین سوالات مشتریان ما این است که چرا پرینتر من عکس‌ها را چاپ نمی کند؟ دلایل زیادی وجود دارد که چرا پرینتر شما عکس‌ها را چاپ نمی کند. ما این دلایل را در این مطلب اطلس مگ با شما به اشتراک می‌‌گذاریم و برای حل این مشکل راهکارهایی به شما پیشنهاد می‌دهیم.

  رفع مشکل پرینت نگرفتن عکس

  ابتدا پرینتر خود را خاموش و روشن کنید و عکس خود را دوباره پرینت بگیرید. اگر پرینتر شما مجدداٌ پرینت نگرفت، پرینتر خود را در حالی‌که روشن است از برق جدا کنید و پس از چند دقیقه دوباره به برق بزنید و منتظر بمانید تا ریست شود. اگر همچنان، پرینتر شما پرینت نگرفت راهکارهای زیر را دنبال کنید.

  حذف و نصب دوباره پرینتر

  پرینتر را از روی ویندوز خود پاک و دوباره نصب کنید. ابتدا با زدن دکمه R و ویندوز، کلمه control را سرچ کنید و به کنترل پنل بروید و در قسمت programs پرینتر خود را انتخاب و uninstall کنید.

  بعد در استارت printer را سرچ کنید و در قسمت Devices and Printers بر روی پرینتر خود راست کلیک و سپس Remove device را انتخاب کنید.

  دوباره ویندوز و R را بگیرید و Printui.exe را سرچ کنید بعد ok را بزنید تا Server properties printer باز شود و سپس بر روی Drivers کلیک کنید و پرینتری که مشکل دارد را ریمو کنید.

  درآخر کامپیوتر خود را ریستارت کنید و به وب سایت رسمی پرینتر خود رفته و نسخه جدید نرم افزار پرینتر را دانلود و نصب کنید.

  مشکل اتصال پرینتر

  مشکل اتصال پرینتر

  یکی از دلایل اصلی که ممکن است پرینتر عکس‌هایی را که از آن خواسته‌اید چاپ نکند این است که دستگاه به درستی متصل نشده است. در بسیاری از مواقع، وقتی با مشتریان صحبت می‌کنیم تا مشکلات آن‌ها را برطرف کنیم، بیشترین مشکل آن‌ها مربوط به اتصال دستگاه پرینتر است. پس همه سیم‌ها را با دقت همانطور که در دفترچه راهنمای پرینتر گفته شده است وصل کنید.

  پرینتر شما برای چاپ عکس مناسب نیست

  یکی دیگر از رایج ترین مسائل در مورد پرینت عکس این است که دستگاهی که از آن استفاده می‌کنید برای پرینت عکس طراحی نشده است. اگر می خواهید از عکس خود پرینت بگیرید، لطفاً مطمئن شوید که دستگاهی که می خرید برای پرینت عکس طراحی شده است. بسیاری از مشتریان تعجب می‌کنند که چرا پرینتر لیزری دفتر آن‌ها عکس‌های تعطیلات خانوادگیشان را چاپ نمی‌کند. دلیل آن این است که این دستگاه برای پرینت عکس طراحی نشده است. در مجموعه اطلس پرینتر، ما مجموعه‌ای از پرینترهای بسیار مقرون به صرفه با کیفیت عالی برای خانه و شرکت شما ارائه می دهیم. خرید پرینتر جوهرافشان بهترین انتخاب برای چاپ عکس است.

  مشکل نرم افزاری

  دلیل دیگر برای پرینت نگرفتن عکس، برنامه یا نرم افزاری است که از آن استفاده می‌کنید. برای حل مشکل نرم افزاری روی گزینه‌های راهنما (help) و عیب‌یابی ( troubleshoot) کلیک کنید. در آخر با شرکت نرم افزار خود تماس بگیرید تا مشکل را با آن‌ها مطرح کنید.

  مشکل درایورهای پرینتر

  دلیل دیگر پرینت نگرفتن عکس‌ها می تواند از درایور باشد. اگر شما با مشکلات زیر مواجه هستید ممکن است لازم باشد درایور پرینتر خود را نصب یا به روز کنید.

  • کیفیت پایین پرینت
  • عدم هماهنگی پرینتر شما با دستگاه‌های دیگر
  • عدم اجرای دستور پرینت داده

  مشکل فرمت فایل‌های وب

  مشکل فرمت فایل‌های وب

  اگر می خواهید عکسی را از روی وب پرینت بگیرید ممکن است پرینتر شما نتواند دقیقاً همان چیزی را که روی صفحه می‌بینید پرینت کند زیرا عکس‌های وبسایت‌ها برای پرینت گرفتن تنظیم نشده‌اند.

  پسوندهای زیر نشان می‌دهد که یک تصویر برای مشاهده آنلاین است.

  • GIF – این فرمت به شما این امکان را می‌دهد تا اندازه فایل را کوچکتر کنید، اما فقط 256 رنگ دارد.
  • PNG – این فرمت بیشتر به دلیل توانایی آن در حفظ پس‌زمینه شفاف شناخته شده است.
  • JPEG – این فرمت برای عکس‌ها ترجیح داده می‌شود و می توان آن را در اندازه‌های مختلف ذخیره کرد.
  • SVG – این فرمت اغلب برای گرافیک‌های دو بعدی و انیمیشن استفاده می‌شود.
  • ICO – این فرمت برای آیکون‌ها در ویندوز استفاده می‌شود.

  مشکل برنامه‌های کاربردی

  برنامه ای که با آن عکس را پرینت می‌کنید هم بسیار موثر است. مثلاً اگر از برنامه مایکروسافت مانند Word یا برنامه اپل مانند Keynote برای پرینت گرفتن استفاده می‌کنید نتیجه‌ها متفاوت است.

  نکته: اگر همه کارکنان در دفتر شما یک نوع فایل را پرینت می‌کنند مثلاً PDF، پرینتر را برای برنامه‌های مرتبط مانند Adobe تنظیم کنید.

  پرینت از طریق paint App

  شما می‌توانید از برنامه پینت برای پرینت گرفتن فایل‌ها استفاده کنید. ابتدا عکس مورد نظر را با برنامه پینت باز کنید بعد روی فایل رفته و گزینه پرینت را انتخاب کنید.

  مشکل شبکه بیسیم پرینتر

  اگر پرینتر شما دارای قابلی اتصال Wireless یا بیسیم است یک بار مودم خود را خاموش و روشن کنید و اتصال را مجدد برقرار کنید.

  مشکل حافظه موقت پرینتر

  ارسال فایل‌های حجیم با صفحات بالا باعث می‌شود پرینتر هنگ کند زیرا حافظه موقتش پر می‌شود و باید آن را خالی کنید تا مجدداً شروع به کار کند. برای این کار ابتدا به کنترل پنل بروید و Device and Printer را انتخاب کنید. سپس پرینتر خود را انتخاب کنید و در قسمت See What’s Printing بر روی گزینه Cancel All Documents کلیک کنید تا حافظه کامپیوتر شما از فایل‌های ارسال شده برای پرینت خالی شوند.

  مشکل کاغذهای درون پرینتر

  مشکل کاغذهای درون پرینتر

  قرار دادن کاغذهای زیاد در پرینتر باعث می‌شود که پرینتر از کار بیفتد زیرا پرینتر نمی‌تواند کاغذها را به داخل بکشد.
  همیشه کاغذها را قبل از گذاشتن در سینی پرینتر چک کنید تا منگنه یا سوزن نداشته باشند زیرا منگنه‌ها در پرینتر گیر می‌کنند و باعث اختلال در عملکردش می‌شوند.

  مشکل کارتریج پرینتر

  یکی دیگر از دلایلی که پرینتر شما عکس را پرینت نمی گیرد، تمام شدن کارتریج یا خشک شدن جوهر در پرینترهای جوهری است، پس کارتریج خود را عوض کنید و دوباره پرینت کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله شارژ کارتریج اطلس پرینتر را مطالعه کنید.

  مشکل پرینت اسپولر

  برای مدیریت پرینترهای چند کاربره از سرویس Print Spooler استفاده می‌شود. با استفاده از آن می توان دستورهای پرینت را حذف یا کنسل کرد. همچنین می‌توان اولویت پرینت‌ها را تغییر داد. اگر این سرویس کار نکند پرینتر شما دیگر پرینت نمی‌گیرد. برای راه‌اندازی این سرویس ابتدا کلید ویندوز و R را بگیرید، services.msc را سرچ کنید و سرویس Print Spooler را انتخاب کنید. بعد بر روی properties کلیک کنید و سپس stop را بزنید و در آخر بر روی start کلیک کنید تا سرویس دوباره شروع به کار کند. در آخر اگر موفق به پرینت نشدید، دستگاه پرینتر خود را به کامپیوتر دیگری وصل کنید.

  جمع بندی

  در این پست ما دلایل اینکه چرا پرینتر عکس را پرینت نمی‌گیرد و همچنین راهکارهای مختلف برای حل این مشکل را بررسی کردیم. امیدواریم این پست وبلاگ برای شما مفید بوده باشد. اگر می‌خواهید عکس‌های خود را پرینت بگیرید و با مشکل پرینت نگرفتن پرینتر مواجه شدید، لطفاً با شماره 45277-021 تماس بگیرید. مشاوران ما در اطلس پرینتر خوشحال می شوند تا به شما کمک کنند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *