مقالات دستگاه کپی

مناسب ترین دستگاه کپی برای مدارس

مناسب ترین دستگاه کپی برای مدارس
فهرست مطالب

  دستگاه کپی یکی از ماشین های اداری مهم و پرکاربرد در هر مرکزی است که نیازهای چاپی دارند. اداره ها، شرکت ها، دفاتر، کافی نت ها، مدارس، دانشگاه ها و مراکز دیگر همه به وجود دستگاه کپی نیاز دارند. این دستگاه می تواند از اوراق کپی و نمونه ای کاملا مشابه تولید کند.

  مراکز آموزشی مانند مدارس بیش از هر اداره و شرکتی به یک دستگاه کپی با کیفیت و با سرعت بالا نیازمند است. در مراکز آموزشی اوراق زیادی مانند برگه های امتحانی، فرم ها، نمونه سوال ها و … تکثیر می شوند تا به دست همه دانش آموزان برسد. به همین علت کار کپی در مدارس از حساسیت بالایی برخوردار است.

  با همین توضیحات می توان متوجه شد خرید دستگاه کپی برای مدارس انتخاب حساس و مهمی است و باید پارامترهای زیادی را در نظر گرفت.

  استفاده مدارس از دستگاه کپی چیست؟

  همانطور که در بالا توضیح داده شد نیازهای چاپی مدارس متفاوت از هر اداره و شرکتی است. در واقع دستگاه کپی مناسب برای ادارات متفاوت از دستگاه کپی مناسب مدرسه است. در ادامه برخی از نیازهای مدارس از استفاده دستگاه کپی را نام میبریم:

  • کپی گرفتن از مدارک شناسایی دانش آموزان
  • کپی گرفتن از مدارک تحصیلی پایه های قبلی دانش آموزان
  • کپی کردن نمونه سوالات برای هر درس
  • کپی کردن رضایت نامه برای اردوها
  • کپی گرفتن از فرم های مختلف برای جمع آوری اطلاعات از دانش آموزان
  • کپی گرفتن فرم های نظر سنجی
  • کپی کردن کارت های امتیاز دانش آموزان
  • کپی کردن سوالات پایان ترم
  • کپی کردن جزوات هر درس برای هر پایه

  استفاده مدارس از دستگاه کپی چیست؟

  دستگاه کپی مناسب برای مدارس چه ویژگی هایی دارد؟

  سرعت دستگاه کپی : دستگاه کپی که بتواند پاسخگوی نیاز مدارس باشد باید از سرعت بالایی برخوردار باشد. با توجه به اینکه تعداد دانش آموزان زیاد است و در بسیاری از موارد در زمان کوتاهی باید برای تمامی آن ها اوراقی را تکثیر و کپی کرد، سرعت یکی از مهمترین پارامترها در انتخاب دستگاه کپی است. تمیز کردن دستگاه کپی یکی از عواملی است که می تواند روی سرعت چاپ تاثیرگذار باشد.

  کیفیت چاپ دستگاه کپی : کیفیت چاپ دستگاه کپی مورد مهم دیگری است که حتما باید آن را در نظر گرفت. با توجه به حساسیت حوزه آموزشی باید جزوات و سوالات دانش آموزان با کیفیت بالایی چاپ شوند تا آن ها در خواندن مطلب و سوال دچار مشکل و گمراهی نشوند.

  حافظه دستگاه کپی : حافظه بالای دستگاه کپی باعث می شود سرعت پردازش فایل اولیه با وجود کیفیت و حجم بالا، سریع باشد.

  اتصال USB : قابلیت پشتیبانی از فلش USB یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که مدارس به دنبال آن هستند. شما می توانید از طریق USB فایل مورد نظر خود را در دستگاه کپی کنید و آن را به تعداد دلخواه تکثیر کنید.

  قابلیت چاپ پشت و رو : قابلیت دابلکس در دستگاه کپی از ویژگی های مهم است که برای مدارس بسیار کاربردی است. این قابلیت می تواند برگه ها را به صورت دورو کپی کند. با توجه به اینکه در مدارس کاغذ بسیار زیادی استفاده می شود، دورو کپی کردن اوراق می تواند موجب صرفه جویی در مصرف کاغذ شود و به حفظ و نگهداری محیط زیست کمک کند.

  اتصال شبکه : قابلیت شبکه در دستگاه کپی می تواند موجب اشتراک گذاری دستگاه بین چند سیستم می شود. اگر چند اپراتور از سیستم های مختلف مدرسه می خواهند عمل کپی کردن را انجام دهند، باید دستگاه کپی با قابلیت شبکه را خریداری کنید.

  حداکثر سایز چاپ : سایز چاپ در دستگاه کپی، برای بسیاری از مدارس مهم است. با وجود اینکه اکثر دستگاه های کپی از سایز A4 پشتیبانی می کنند، اما برخی از مراکز آموزشی به سایز بزرگتری برای کپی نیاز دارند و باید سراغ دستگاه های کپی سایز A3 بروند.

  حجم کارتریج : حجم مخزن کارتریج در دستگاه کپی مدارس بسیار حائز اهمیت است. با توجه به اینکه حجم کپی در مدارس بالا است مهم است که مخزن کارتریج تونر دستگاه حجم بالایی داشته باشد تا مدارس مجبور نباشند در بازه های زمانی کوتاه کارتریج را تعویض و یا آن را شارژ کنند.

  حجم کاست : یکی دیگر از ویژگی های مهم در دستگاه کپی مناسب برای مدارس حجم کاست دستگاه است. با توجه به اینکه تکثیر کاغذ به تعداد دانش آموزان است و این تعداد بالا است. حجم کاست و البته قابلیت اضافه کردن آپشن کاست برای مدارس حائز اهمیت است.

  قابلیت ADF : قابلیت ADF در دستگاه کپی می تواند کار را برای اپراتور بسیار راحت کند. شما می تواند تعداد زیادی کاغذ را در ADF دستگاه کپی قرار دهید تا دستگاه آن را به صورت خودکار به داخل دستگاه بکشد و از آن کپی تهیه کند. بدون قابلیت ADF شما باید هر برگه را به صورت دستی کپی بگیرید.

  دستگاه کپی چند کاره : برخی از مدارس به قابلیت کپی، پرینت، اسکن و فکس نیاز دارند. برای صرفه جویی در فضا و همچنین هزینه، به سراغ خرید ماشین های اداری چند کاره می روند.

  امکان کپی گرفتن به صورت رنگی ممکن است در برخی از مدارس مهم باشد. اما در بیشتر مدرسه ها نیاز چاپی به صورت سیاه سفید است.

  تعداد کپی متوالی : منظور از این ویژگی این است که دستگاه به صورت متوالی می تواند چه تعداد کپی بگیرد و در واقع چه مقدار ظرفیت کاغذ برای کپی متوالی دارد.

  ابعاد دستگاه :با توجه به اینکه برخی از دستگاه های کپی ایستاده سایز بزرگی دارند، باید فضای مورد نیاز نگهداری از آن را در اختیار داشته باشید.

  مقاومت بالا، طراحی حرفه ای و استفاده آسان از دیگر مواردی است که باید هنگام انتخابی دستگاه کپی مدرسه به آن ها توجه کنید.

  قابلیت های دیگر باید بر اساس نیازهای هر مدرسه و مسئولین آن مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانید دستگاهی کاملا مطابق با نیاز مرکز آموزشی خریداری کنید.

  دستگاه کپی مناسب برای مدارس چه ویژگی هایی دارد؟

  قیمت دستگاه کپی مناسب برای مدارس

  با توجه به اینکه نیاز چاپی مدارس بالا است باید دستگاهی با سرعت بالا، حافظه داخلی بالا، کیفیت بالای چاپ و قابلیت های پیشرفته تهیه کرد. از همین اطلاعات می توان حدس زد که احتمالا باید هزینه بالایی برای خرید این دستگاه بپردازید. با توجه به همین گران قیمت بودن دستگاه، باید حساسیت زیادی در انتخاب آن به خرج دهید چون به راحتی نمی توان دستگاه را تعویض یا مجددا خریداری کرد. نگهداری از دستگاه کپی هم یکی از موارد مهمی است که باید بعد از خرید به آن توجه کنید. دستگاه هایی که برای مدارس مناسب است می تواند رنج قیمت متفاوتی داشته باشد و قیمت دستگاه کپی برای مدرسه بر اساس معیارهای مختلفی می تواند متغیر باشد. برندهای مختلفی تولید کننده دستگاه های کپی موجود در بازار هستند که هر کدام قیمت متفاوتی دارند.قیمت دستگاه کپی مناسب برای مدارس به دلیل نوسانات بازار مرتبا تغییر می کند. شما می توانید از طریق سایت اطلس پرینتر جدیدترین قیمت های دستگاه کپی را مشاهده کنید.

  قیمت دستگاه کپی مناسب برای مدارس

  معرفی مدل های مناسب دستگاه کپی برای مدارس

  در ادامه قصد داریم چند مدل دستگاه کپی مناسب برای مدارس را معرفی کنیم تا بتوانید مدل مد نظر خود را از میان آن ها انتخاب کنید.

   

  دستگاه کپی ریکو مدل Ricoh Aficio Mp 3500

  دستگاه کپی ریکو مدل Ricoh Aficio Mp 3500 فرآیند چاپ در این دستگاه کپی سیاه و سفید است و این مدل برای گرم شدن و آماده کار شدن، به 20 ثانیه زمان نیاز دارد. اندازه ی برگه ی مورد نیاز برای چاپ در این دستگاه A3, A4, A5, A6 است. در طراحی این مدل از یک صفحه نمایشگر 10 اینچی استفاده شده که می توانید با کمک آن عملیات های اجرایی خود را به آسانی انجام دهید.

  دستگاه کپی ریکو مدل Ricoh Aficio Mp 3500

  دستگاه کپی ریکو مدل Ricoh Aficio Mp 3500
  کاربری سه کاره (پرینت-اسکن-کپی)
  سرعت چاپ 35 برگ در دقیقه
  نوع چاپ سیاه و سفید
  کیفیت کپی 600*600 DPI
  سایز کاغذ A3
  ورودی کاغذ 4700 برگ
  رابط ورودی USB

   

  دستگاه کپی توشیبا Toshiba e-studio 4518A

  این دستگاه کپی چندکاره سیاه‌ و سفید می تواند چاپ در سایز A3 را پشتیبانی کند. ظرفیت سینی دستگاه فتوکپی توشیبا مدل 4518A حدود 1200 برگ است و تا 3200 برگ امکان افزایش ظرفیت آن وجود دارد. این دستگاه فتوکپی توشیبا قادر است اسناد را با رزولوشن 2400*600 dpi چاپ کند. همچنین این دستگاه توانایی چاپ دورو را دارد.

  دستگاه کپی توشیبا Toshiba e-studio 4518A

  دستگاه کپی توشیبا Toshiba e-studio 4518A
  کاربری سه کاره (پرینت-اسکن-کپی)
  سرعت چاپ 45 برگ در دقیقه
  نوع چاپ سیاه و سفید
  کیفیت کپی 2400×600 dpi
  سایز کاغذ A3
  حافظه 4 GB
  رابط ورودی USB

   

  دستگاه کپی شارپ Sharp MX-M5050

  کپی شارپ MX-M5050 می تواند اوراق شما را به صورت تک رنگ (سیاه و سفید) و با حداکثر سایز A3 کپی کند. کپی گرفتن با سرعت 50 برگ در دقیقه A4 و 24 برگ در دقیقه A3 همراه است. رزولوشن dpi 600×600 این دستگاه کپی جزئیات را به‌ خوبی نمایش می‌دهد.

  دستگاه کپی شارپ Sharp MX-M5050

  دستگاه کپی شارپ Sharp MX-M5050
  کاربری سه کاره (پرینت-اسکن-کپی)
  سرعت چاپ 50 برگ در دقیقه
  نوع چاپ سیاه و سفید
  کیفیت کپی Dpi 600×600
  سایز کاغذ A3
  حافظه 5GB
  رابط ورودی USB 2.0 ،Ethernet

  دستگاه کپی کانن Canon imageRUNNER 2520

  دستگاه کپی کانن imageRUNNER 2520 چاپ و کپی را به صورت سیاه سفید انجام می دهد. سرعت چاپ برابر است با 20 برگ در دقیقه است و حداکثر سایز چاپ در آن A3 است. بزرگنمایی کپی در دستگاه کپی 2520 کانن از 25 درصد تا 400 درصد قابل تنظیم است و رزولوشن کپی آن 600*600 dpi است.

  دستگاه کپی کانن Canon imageRUNNER 2520

  دستگاه کپی کانن CANON imageRUNNER 2520
  کاربری سه کاره (پرینت-اسکن-کپی)
  سرعت چاپ 20 برگ در دقیقه
  نوع چاپ سیاه و سفید
  کیفیت کپی Dpi 600×600
  سایز کاغذ A3
  حافظه 256 مگابایت
  رابط ورودی USB 2.0 ،Ethernet

  دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta C452

  دستگاه کپی کونیکا مینولتا C452 یک دستگاه چند کاره ی سیاه و سفید با سرعت چاپ 45 برگ در دقیقه است. زمان لازم برای گرم شدن دستگاه 45 ثانیه است. وضوح اسکن، پرینت و کپی در C452 هم 600 * 600 dpi است. حداکثر سایز چاپ در این مدل A3 است. تعداد چاپ برگه های متوالی در این دستگاه کپی 999 برگ است.

  دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta C452

  دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta C452
  کاربری سه کاره (پرینت-اسکن-کپی)
  سرعت چاپ 45 برگ در دقیقه
  نوع چاپ رنگی
  کیفیت کپی Dpi 600×600
  سایز کاغذ A3
  حافظه 2GB
  رابط ورودی USB 2.0 ،Ethernet

  جمع بندی 

  دستگاه کپی مناسب برای مدارس ویژگی های خاص خود را دارد و شما باید با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف این انتخاب را انجام دهید. با توجه به حساس بودن این انتخاب بهتر است با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید. شما می توانید با شماره 45277-021 تماس بگیرید و با مشاورین فروش ما در اطلس پرینتر مشورت کنید.

  پرسش های متداول مناسب ترین دستگاه کپی برای مدارس
  1. دستگاه کپی مناسب برای مدرسه چه ویژگی هایی دارد؟
  با توجه به تعداد بالای دانش آموزان دستگاه کپی مناسب مدرسه باید سرعت بالایی داشته باشد. با توجه به همین امر حجم کاست و سینی های دستگاه نیز باید بالا باشد. قابلیت ADF نیز در دستگاه های کپی مدارس اهمیت دارد و باید آن را در نظر بگیرید.
  2. اهمیت استفاده از دستگاه کپی در مدارس چیست؟
  مدرسه به عنوان بزرگترین و مهم ترین مرکز تحصیلی با توجه به نیازهای چاپی حتما باید دستگاه کپی داشته باشند. چاپ کردن اوراق امتحانی، فرم ها، جزوات، نمونه سوال ها و ... از نیازهای مهمی است که این مراکز دارند.