مقالات دستگاه کپی

بهترین مدل های دستگاه کپی 2023

بهترین مدل های دستگاه کپی 2023

دستگاه کپی به شما امکان می دهد هر زمان که نیاز دارید از تصاویر، اسناد، نمودارها، رسیدها و موارد دیگر، فتوکپی تهیه کنید. خرید بهترین دستگاه کپی که مناسب کسب و کار شما باشد، مستلزم دانستن پاسخ بسیاری از سوالات است که مشخص می کند نیاز شما دقیقا چیست؟ برخی از این سوالات را برای شما لیست کرده ایم تا بتوانید نیاز خود را از دستگاه کپی به طور کامل بشناسید و مدل مناسبی را انتخاب کنید: 

 • حجم صفحه هایی که نیاز دارید در طول روز کپی بگیرید چقدر است؟
 • آیا به کپی رنگی نیاز دارید یا کپی سیاه سفید هم پاسخگوی نیاز شما است؟
 • ابعاد صفحه A4 نیاز شما را برطرف می کند یا کاغذهایی با ابعاد بزرگتر مانند A3 هم در میان صفحه هایی که کپی می گیرید وجود دارد؟
 • کیفیت کپی چقدر برای شما اهمیت دارد؟
 • کپی کردن برگه ها به صورت دورو در لیست چاپ شما قرار دارد؟
 • قابلیت شبکه و اشتراک گذاری دستگاه کپی بین چند سیستم مورد نیاز شما است یا خیر؟
 • آیا به قابلیت چاپ به صورت بیسیم یا Wi-Fi نیاز دارید یا خیر؟

به این سوالات با دقت جواب دهید تا بتوانید مدلی کاملا منطبق بر نیاز خود را بیابید.

با جواب دادن به این سوالات متوجه می شوید که برخی از قابلیت ها در دستگاه کپی حائز اهمیت هستند. چک لیست نهایی انتخاب دستگاه کپی باید بر اساس این قابلیت ها باشد:

 • سرعت چاپ
 • ظرفیت کاغذ
 • توانایی های اسکن
 • اتصال بی سیم
 • حافظه
 • قابلیت شبکه
 • سایز کاغذ
 • رزولوشن چاپ

موارد ذکر شده در بالا اجزای ضروری نیازهای کپی و چاپ کسب و کار شما هستند.

 

انتخاب دستگاه کپی مناسب برای منزل یا دفتر کاری

برای خرید دستگاه کپی  گزینه های بسیار زیادی در حال حاضر در بازار وجود دارد و هیچ دو دستگاه کپی با عملکردها یا ویژگی های یکسانی ارائه نمی شوند، پس میتوانید مدل های متنوعی را بررسی کنید.

بسیاری از دستگاه های کپی که به صورت اختصاصی برای کپی کردن طراحی و تولید شده اند، معمولا ابعاد بزرگی دارند. با توجه به فضای زیادی که این دستگاه ها اشغال می کنند، برخی از کاربران فضای کافی برای قرار دادن این دستگاه ها ندارند. اما دستگاه های کپی تجاری برای سازمان ها در هر شکل و اندازه ای ضروری است. چه یک کسب و کار کوچک دارید و چه در سطح سازمانی فعالیت می کنید، به یک دستگاه کپی نیاز دارید که سریع و  قابل اعتماد باشد و از گردش کار اداری پشتیبانی کند.

 

اگر برای منزل یا استفاده های سبک از دستگاه کپی استفاده می کنید، بهتر است از دستگاه های چند کاره استفاده کنید. این دستگاه ها ابعاد کوچکتری دارند و با توجه به چند منظوره بودن می توانند عمل اسکن و پرینت و گاهی فکس را انجام دهند. توجه داشته باشید که این نوع دستگاه ها، قابلیت انجام کپی در حجم سنگین را ندارد.

توجه کنید که اگر نیاز اصلی شما پرینت است و کارهای گرافیکی انجام می دهید، بهتر است از پرینترهای جوهرافشان استفاده کنید. بیشتر دستگاه های چند منظوره لیزری هستند و کیفیت پرینتر جوهر افشان را برای کارهای گرافیکی را ارائه نمی دهند.

انتخاب دستگاه کپی مناسب برای منزل یا دفتر کاری

معرفی مدل های دستگاه کپی 2023

بسیاری از کاربرانی که در پی خرید دستگاه کپی هستند، به دنبال مدل های جدید هستند تا قابلیت های پیشرفته را پشتیبانی می کنند. اگر شما هم به دنبال خرید دستگاه های کپی جدید 2023 هستید در ادامه با ما همراه باشید تا این مدل ها را به شما معرفی کنیم:

 

دستگاه کپی کانن مدل imageRUNNER 2206

دستگاه کپی کانن مدل 2206 در دسته دستگاه های 3 کاره قرار میگیرد و امکان پرینت و اسکن نیز در آن وجود دارد. سایز چاپ در این دستگاه A3 است و نوع چاپ آن نیز به صورت سیاه و سفید است. این دستگاه کپی می تواند در هر دقیقه 22 برگ A4 و 11 برگ A3 را با رزولوشنی معادل با 600*600 dpi به چاپ برساند. سینی این دستگاه به صورت استاندارد قابلیت نگهداری تا 300 برگ را در خود دارد. برای اتصال به دستگاه‌های دیگر یک پورت USB 2/0 در این مدل تعبیه شده است.

 

دستگاه کپی کانن مدل imageRUNNER 2425

دستگاه کپی کانن مدل imageRUNNER 2425 از سری دستگاه های سه کاره با قابلیت کپی، اسکن و پرینت است. نوع چاپ این دستگاه سیاه و سفید است و اسناد را با سرعت 12 برگ در دقیقه برای سایز A3 و 25 برگ در دقیقه برای سایز A4 کپی میکند. زمان لازم برای گرم شدن دستگاه، حدود 4 ثانیه است و اولین صفحه در مدت زمان 7.4 ثانیه کپی میشود. کیفیت چاپ اسناد در این دستگاه رزولوشن 600x600dpi است. سینی کاغذ آن ظرفیت ۳۳۰ برگ کاغذ A4 را دارد.

بهترین دستگاه کپی 2023 کانن

دستگاه کپی توشیبا مدل E-STUDIO 2523A

 این دستگاه کپی قادر است در طی یک دقیقه 25 کپی را ارائه دهد. اولین برگ کپی در مدت زمان 6.4 ثانیه آماده می شود. همچنین 15 ثانیه برای گرم شدن دستگاه زمان لازم است. رزولوشن کپی برای این مدل 2400*600 dpi است و نوع چاپ آن سیاه و سفید است. همچنین بزرگنمایی تصاویر چاپ شده بین 25 تا 400 درصد است. این دستگاه در هر دقیقه میتوانید تعداد 25 برگ را کپی بگیرید. حداکثر سایز کاغذ قابل استفاده در این دستگاه A3 است و سینی آن ظرفیت 350 برگ کاغذ را دارد.

 

دستگاه کپی توشیبا مدل e-STUDIO 2829A

دستگاه کپی توشیبا 2829A، دستگاه کپی سه کاره با توانایی کپی، اسکن و پرینت است. این دستگاه با کیفیت چاپ 2400x600dpi اسناد و تصاویر را کپی می کند. سرعت چاپ متوسط این مدل 23 برگ در هر دقیقه است. قابلیت کپی دورو نیز از ویژگی مهم این دستگاه محسوب میشود. دستگاه کپی 2829A از درگاه های ارتباطی مختلفی نظیر USB و شبکه کابلی بهره میبرد. حداکثر سایز کاغذ قابل چاپ در این مدل A3 است و سینی آن ظرفیت 350 برگ کاغذ را دارد.

بهترین دستگاه کپی 2023 توشیبا

دستگاه کپی شارپ مدل Bp-X240L

دستگاه کپی مدل BP-X240L با قابلیت پرینت، کپی و اسکن اسناد به صورت سیاه سفید است. این مدل اوراق را با سرعت 24 کپی در دقیقه در سایز A4 و 12 کپی در دقیقه A3 با رزولوشن 600x600dpi کپی می‌کند. این دستگاه اولین خروجی را در 4/6 ثانیه تحویل می‌دهد و برای گرم شدن حدود 25 ثانیه زمان لازم دارد. سینی کاغذ این دستگاه کپی به صورت استاندارد شامل یک کاست 250 برگى است. این دستگاه کپی از اتصالات USB و شبکه پشتیبانی می‌کند.

 

دستگاه کپی شارپ مدل AR 7024DN

دستگاه کپی AR-7024DN یک دستگاه سه کاره با سه قابلیت کپی و پرینت سیاه و سفید و اسکن رنگی است. این دستگاه برای گرم شدن نیاز به 25 ثانیه زمان دارد و اولین کپی را در 6/4 ثانیه تحویل می دهد. سرعت چاپ 12 برگ در دقیقه A3 و 24 برگ در دقیقه A4 برای این مدل تعبیه شده است. این سرعت کپی رزولوشنی برابر با 600×600 dpi دارد. این دستگاه در حالت پیشفرض ظرفیتی معادل 350 برگ دارد. این دستگاه کپی شارپ از اتصالات USB و شبکه پشتیبانی می‌کند.

 

دستگاه کپی شارپ مدل BP-20M22

دستگاه کپی شارپ مدل BP-20M22 دستگاهی سه کاره است که از فناوری لیزری برای کپی اسناد و مدارک استفاده می‌کند. این دستگاه چند منظوره از فناوری چاپ سیاه و سفید در حداکثر سایز A3 استفاده می کند. کیفیت و سرعت این کپی 22 برگ برای سایز A4 و 11 برگ برای سایز A3 در دقیقه است و رزولوشن 600x600dpi را ارائه می دهد. این دستگاه از طریق USB و شبکه به سایر دستگاه ها متصل می‌شود و امکان ارتباط بی‌سیم دستگاه نیز وجود دارد.

 

دستگاه کپی شارپ مدل BP-20M31

دستگاه کپی شارپ مدل 20M31 یک دستگاه سیاه و سفید با کاربری چند منظوره کپی، اسکن و پرینت است. این دستگاه کپی برای آماده به کار شدن به 20 ثانیه زمان نیاز دارد و سپس در مدت 5.2 ثانیه اولین برگه کپی آماده می شود. سرعت کپی این مدل حدود 17 برگ در سایز A3 و 31 برگ در سایز A4 است. این دستگاه از رزولوشن dpi600x600 برخوردار است. ظرفیت سینی دستگاه کپی سه‌کاره شارپ مدل BP-20M31 حدود 1100 برگ است.

بهترین دستگاه کپی 2023 شارپ

دستگاه کپی اچ پی مدل MFP M725dn

دستگاه کپی اچ پی MFP-M725dn دستگاه چندکاره لیزری رنگی است و علاوه بر قابلیت چاپ می‌تواند عملیات اسکن و پرینت را هم انجام دهد.  این مدل در هر دقیقه 40 صفحه تحت رزولوشن (1200×1200) dpi چاپ می‌کند و حداکثر طرفیت سینی آن 250 برگ است. همچنین برای اتصال به سایر دستگاه ها دو پورت USB 2.0 و Ethernet بر روی آن تعبیه شده است. این مدل همچنین در طی مدت زمان 9.5 ثانیه برای اولین چاپ آماده می شود. بهره مندی از قابلیت چاپ دورو و اتوماتیک و سیستم تغذیه خودکار از دیگر خصوصیات این دستگاه است.

 

دستگاه کپی اچ پی مدل MFP M830z

دستگاه کپی اچ پی HP MFP M830z مدلی چندکاره با نوع چاپ لیزری رنگی با قابلیت فکس، اسکن، کپی و پرینتر است. این پرینتر قابلیت پرینت به روی کاغذ با حداکثر ابعاد A4 را دارد. ظرفیت سینی خروجی کاغذ این پرینتر 3500 برگه است. زمان لازم برای آماده شدن اولین برگه چاپ شده 9.5 ثانیه است. این پرینتر سرعت چاپ 36 برگ در دقیقه است هم برای چاپ رنگی هم برای چاپ سیاه و سفید را ارائه می دهد. 

 

دستگاه کپی اچ پی مدل MFP M436nda

پرینتر اچ پی مدل M436nda دستگاهی سه کاره است که از نوع چاپ لیزری سیاه سفید پشتیبانی می کند. حداکثر سایز چاپ در پرینتر مدل 436nda به اندازه A3 است. قابلیت چاپ دورو، پورت Ethernet جهت اتصال به شبکه و پشتیبانی از قابلیت های Apple AirPrint و HP e-Print از ویژگی های این دستگاه است. این دستگاه قادر است که در هر دقیقه 23 برگ کاغذ A3 را با کیفیت چاپی برابر با 1200 DPI به چاپ برساند.

بهترین دستگاه کپی 2023 اچ پی

دستگاه کپی سامسونگ مدل MultiXpress K2200ND

دستگاه MultiXpress K2200ND پرینتر چندکاره لیزری است که پرینت، اسکن و کپی را ارائه می دهد. این مدل دارای ویژگی های چاپ از راه دور و چاپ دوبلکس است. این دستگاه قادر است با سرعت تقریبی 20 برگ در دقیقه اوراق را چاپ کند. این دستگاه چند منظوره از فناوری چاپ سیاه و سفید در حداکثر سایز A3 استفاده می کند. ظرفیت 250 برگی سینی ورودی این محصول در کنار توان چاپی ماهانه‌ی 50 هزار برگی از ویژگی های مناسب این مدل است. 

بهترین دستگاه کپی 2023 سامسونگ