مقالات اسکنر

مقایسه اسکنرهای کداک i2600 و i2620 با S2070

فهرست مطالب

  اگر به دنبال خرید اسکنر هستید، احتمالا انتخاب بین مدل های مختلف اسکنر برای شما کار چالش برانگیزی است. برند تولید کننده پرینتر باید در اولین قدم مشخص شود. برخی از برندهای شناخته شده مانند کداک، فوجیتسو، ای ویژن، کانن، اپسون، اچ پی و … در بازار ایران در مدل های مختلفی موجود هستند. در ادامه قصد داریم چند مدل از اسکنرهای کداک را با مشخصات کامل معرفی و مقایسه کنیم.

  خرید اسکنر کداک

  کداک (Kodak) یکی از شرکت‌های معروف تولید کننده اسکنر است. کمپانی کداک در زمینه تولید دستگاه های تصویربرداری و تجهیزات مرتبط فعالیت می‌کند و محصولات متنوعی از جمله اسکنرها را تولید می‌کند. اسکنرهای کداک معمولاً با کیفیت بالا، سرعت بالا و قابلیت‌های متنوعی برای پردازش تصاویر و اسناد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  برای خرید یک اسکنر کداک، می‌توانید به مشخصات فنی مدل‌های مختلف توجه کنید. از جمله قابلیت هایی که در هنگام انتخاب و خرید اسکنر باید مورد توجه قرار گیرد، سرعت اسکن، کیفیت تصویر، قابلیت اسکن دو طرفه، رزولوشن تصویر و همچنین نرم‌افزارهای همراه با دستگاه است که برای پردازش و مدیریت تصاویر اسکن شده استفاده می‌شوند. همچنین مهم است که قبل از خرید، بودجه‌ی خود را برای خرید اسکنر مشخص کنید و با توجه به نیازهای خود، مدلی را انتخاب کنید که بهترین عملکرد را با قیمت مناسب به شما ارائه می‌دهد.

  اگر به دنبال خرید یک اسکنر حرفه ای کداک هستید، احتمالا انتخاب بین مدل های مختلف تولید شده توسط این کمپانی، برای شما سخت باشد. با توجه به شناخته شده بودن و اعتبار برند کداک، اسکنرهای این برند در ایران از محبوبیت و فروش بالایی برخوردار هستند. با توجه به همین محبوبیت، مدل های متنوعی از اسکنرهای کداک در ایران موجود هستند که هر کدام ویژگی ها و قابلیت های خاص خود را دارند. برخی از مدل های اسکنر کداک پرفروش و شناخته شده هستند و بسیاری از کاربران این مدل ها را می شناسند.

  در ادامه قصد داریم سه مدل اسکنر پرفروش و محبوب کداک که تقریبا در یک رده هستند را معرفی و با هم مقایسه کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را برای خرید اسکنر بگیرید.

  اسکنر کداک مدل i2600

  اسکنر کداک i2600 یک اسکنر حرفه‌ای اسناد برای استفاده در محیط‌های کاری و دفاتر متوسط تا بزرگ است. این اسکنر با قابلیت‌های متعددی ارائه شده است که به شما امکان می‌دهد اسناد و تصاویر را با کیفیت بالا و به راحتی اسکن کنید. در زیر قابلیت‌های اصلی این دستگاه را بررسی خواهیم کرد:

  • سرعت بالا: اسکنر کداک i2600 دارای سرعت بالای اسکن است. با قابلیت اسکن دو روی کاغذ با سرعت 60 برگ در دقیقه (120 تصویر در دقیقه) در حالت رنگی و سیاه و سفید، می توانید به سرعت اسناد را اسکن کنید.
  • قابلیت تغذیه خودکار: این اسکنر دارای یک ماژول تغذیه اتوماتیک برگه‌ای است که به شما امکان می‌دهد برگه‌ها را به صورت اتوماتیک و پشت سر هم وارد دستگاه کنید. این ویژگی برای اسناد چند صفحه‌ای بسیار مفید است.
  • رزولوشن بالا: با رزولوشن اپتیکال 600 نقطه در اینچ (dpi)، اسکنر کداک i2600 تصاویر با جزئیات دقیق را بازتولید می‌کند. این رزولوشن برای اسکن اسناد و تصاویر با کیفیت بالا بسیار مناسب است.
  • قابلیت اسکن دو رو: اسکنر کداک i2600 دارای قابلیت اسکن دو روی کاغذ است. این قابلیت به شما امکان می‌دهد هر صفحه را به صورت دو رو اسکن کرده و آن را به صورت یک فایل یا دو فایل جداگانه ذخیره کنید.
  • قابلیت اسکن با فرمت‌های مختلف: شما می‌توانید اسناد را به صورت PDF، TIFF، JPEG، RTF، BMP و دیگر فرمت‌های پیش فرض اسکن، ذخیره کنید. این ویژگی به شما امکان می‌دهد اسناد را با فرمت مناسب برای نیازهای خود اسکن کنید.
  • قابلیت تشخیص اسناد: اسکنر کداک i2600 قابلیت تشخیص اسناد را دارد، به این معنی که می‌تواند خودکار تشخیص دهد که چه نوع سندی را اسکن می‌کنید (مانند کارت شناسایی، پاسپورت و …) و تنظیمات مناسب را برای آن اعمال کند.
  • نرم‌افزارهای همراه: اسکنر کداک i2600 همراه با یکسری نرم‌افزارهای مفید عرضه می‌شود که شامل نرم‌افزار قدرتمند Kodak Capture Pro برای مدیریت و پردازش اسناد، نرم‌افزار Smart Touch برای اسکن و ارسال سریع اسناد به مقصد مورد نظر و نرم‌افزار Nuance PaperPort برای سازماندهی و مدیریت اسناد است.
  • سازگاری با جدیدترین ورژن های ویندوز: این دستگاه با جدیدترین ورژن های سیستم عامل ویندوز سازگار است و شما می توانید روی سیستم های به روز خود، از دستگاه استفاده کنید.

  اسکنر کداک i2600 با این قابلیت‌ها و نرم‌افزارهای همراه، یک دستگاه کارآمد و قدرتمند برای اسکن دست‌نویس‌ها، فاکتورها، کارت‌های تجاری و سند‌های دیگر با کیفیت بالاست. همچنین، با سرعت بالا و قابلیت اسکن دو رو، کارایی و بهره‌وری شما در محیط کاری را افزایش خواهد داد.

  اسکنر کداک مدل i2600

  اسکنر کداک مدل i2620

  اسکنر کداک i2620 مدل بعدی اسکنر کداک i2600 است و با قابلیت‌های پیشرفته‌ و عملکرد بهبود یافته ارائه می‌شود. در زیر قابلیت‌های اصلی این دستگاه را بررسی خواهیم کرد:

  • سرعت بالا: اسکنر کداک i2620 دارای سرعت بالای اسکن است. با قابلیت اسکن دو روی کاغذ با سرعت 60 برگ در دقیقه (120 تصویر در دقیقه) در حالت رنگی و سیاه و سفید، می‌توانید به سرعت اسناد را اسکن کنید.
  • قابلیت تغذیه خودکار: این اسکنر دارای یک ماژول تغذیه اتوماتیک برگه‌ای است که به شما امکان می‌دهد برگه‌ها را به صورت اتوماتیک و پشت سر هم وارد دستگاه کنید. این ویژگی برای اسناد چند صفحه‌ای بسیار مفید است.
  • رزولوشن بالا: با رزولوشن اپتیکال 600 نقطه در اینچ (dpi)، اسکنر کداک i2620 تصاویر با جزئیات دقیق را بازتولید می‌کند. این رزولوشن برای اسکن اسناد و تصاویر با کیفیت بالا بسیار مناسب است.
  • قابلیت اسکن دو رو: اسکنر کداک i2620 دارای قابلیت اسکن دو روی کاغذ است. این قابلیت به شما امکان می‌دهد هر صفحه را به صورت دو رو اسکن کرده و آن را به صورت یک فایل یا دو فایل جداگانه ذخیره کنید.
  • قابلیت اسکن به فرمت‌های مختلف: شما می‌توانید اسناد را به صورت PDF، TIFF، JPEG، RTF، BMP و دیگر فرمت‌های پیش فرض اسکن ذخیره کنید. این ویژگی به شما امکان می‌دهد اسناد را با فرمت مناسب برای نیازهای خود اسکن کنید.
  • قابلیت تشخیص اسناد: اسکنر کداک i2620 قابلیت تشخیص اسناد را دارد، به این معنی که می‌تواند خودکار تشخیص دهد که چه نوع سندی را اسکن می‌کنید (مانند کارت شناسایی، پاسپورت و غیره) و تنظیمات مناسب را برای آن اعمال کند.
  • نرم‌افزارهای همراه: اسکنر کداک i2620 همراه با یکسری نرم‌افزارهای مفید عرضه می‌شود که شامل نرم‌افزار قدرتمند Kodak Capture Pro برای مدیریت و پردازش اسناد، نرم‌افزار Smart Touch برای اسکن و ارسال سریع اسناد به مقصد مورد نظر و نرم‌افزار Nuance PaperPort برای سازماندهی و مدیریت اسناد است.
  • سازگاری با جدیدترین ورژن های ویندوز: این دستگاه با جدیدترین ورژن های سیستم عامل ویندوز سازگار است و شما می توانید روی سیستم های به روز خود، از دستگاه استفاده کنید.

  اسکنر کداک i2620 با قابلیت‌های پیشرفته‌تر و سرعت بالاتر، به شما امکان می‌دهد به صورت سریع و با کیفیت بالا اسناد را اسکن کنید، آن‌ها را مدیریت کنید و به فرمت‌های مختلف ذخیره کنید. این اسکنر می‌تواند در محیط کاری و دفاتر کوچک و متوسط کارایی و بهره‌وری شما را افزایش دهد.

  اسکنر کداک مدل i2620

  اسکنر کداک مدل S2070

  اسکنر کداک S2070 یک اسکنر پیشرفته و قدرتمند است که برای استفاده در محیط کاری و دفاتر متوسط و بزرگ طراحی شده است. این دستگاه قابلیت‌های متعددی دارد. در زیر توضیحاتی درباره قابلیت‌های اصلی اسکنر کداک S2070 داده ایم:

  • سرعت بالا: اسکنر کداک S2070 دارای سرعت بالای اسکن است. با قابلیت اسکن دو روی کاغذ با سرعت 70 برگ در دقیقه (140 تصویر در دقیقه) در حالت رنگی و سیاه و سفید، می‌توانید به سرعت اسناد را اسکن کنید.
  • تغذیه اتوماتیک برگه‌ای: این اسکنر دارای یک واحد تغذیه اتوماتیک برگه‌ای است که به شما امکان می‌دهد برگه‌ها را به صورت اتوماتیک و پشت سر هم وارد دستگاه کنید. این ویژگی برای اسناد چند صفحه‌ای بسیار مفید است.
  • رزولوشن بالا: با رزولوشن اپتیکال 600 نقطه در اینچ (dpi)، اسکنر کداک S2070 تصاویر با جزئیات دقیق را بازتولید می‌کند. این رزولوشن برای اسکن اسناد و تصاویر با کیفیت بالا بسیار مناسب است.
  • قابلیت اسکن دو رو: اسکنر کداک S2070 دارای قابلیت اسکن دو روی کاغذ است. این به شما امکان می‌دهد هر صفحه را به صورت دو رو اسکن کرده و آن را به صورت یک فایل یا دو فایل جداگانه ذخیره کنید.
  • قابلیت اسکن به فرمت‌های مختلف: شما می‌توانید اسناد را به صورت PDF، TIFF، JPEG، RTF، BMP و دیگر فرمت‌های رایج اسکن ذخیره کنید. این ویژگی به شما امکان می‌دهد اسناد را با فرمت مناسب برای نیازهای خود اسکن کنید.
  • نرم‌افزارهای همراه: اسکنر کداک S2070 همراه با یکسری نرم‌افزارهای مفید عرضه می‌شود که شامل نرم‌افزار قدرتمند Kodak Capture Pro برای مدیریت و پردازش اسناد، نرم‌افزار Smart Touch برای اسکن و ارسال سریع اسناد به مقصد مورد نظر و نرم‌افزار Nuance PaperPort برای سازماندهی و مدیریت اسناد است.
  • قابلیت تشخیص اسناد: اسکنر کداک S2070 همچنین دارای قابلیت تشخیص اسناد است. این به معنای آن است که اسکنر می‌تواند خودکار تشخیص دهد که چه نوع سندی را اسکن می‌کنید (مانند کارت شناسایی، پاسپورت و غیره) و تنظیمات مناسب را برای آن اعمال کند.
  • سازگاری با جدیدترین ورژن های ویندوز: این دستگاه با جدیدترین ورژن های سیستم عامل ویندوز سازگار است و شما می توانید روی سیستم های به روز خود، از دستگاه استفاده کنید.

  اسکنر کداک S2070 با سرعت بالا، رزولوشن بالا، قابلیت اسکن دو روی کاغذ، قابلیت اسکن به فرمت‌های مختلف و قابلیت تشخیص اسناد، به شما امکان می‌دهد به صورت سریع و با کیفیت بالا اسناد را اسکن کنید و آن‌ها را مدیریت کنید. این اسکنر می‌تواند در محیط کاری و دفاتر کوچک و متوسط بهبود و کارایی شما را افزایش دهد.

  اسکنر کداک مدل S2070

  مقایسه سه اسکنر i2600 و i2620 با اسکنر S2070

  این سه مدل اسکنر کداک، جزو پرفروش ترین مدل های موجود در بازار هستند. دو مدل اسکنر i2600 و i2620 از نظر مشخصات فنی تقریبا مشابه هستند، اما اسکنر S2070 تقریبا متفاوت است. در این بخش تفاوت های اصلی این سه مدل اسکنر را بررسی خواهیم کرد تا دقیقا بتوانید مقایسه کنید و مدل متناسب با نیاز خود را بیابید.

  تفاوت در سرعت اسکن

  • سرعت اسکنر کداک I2600 : حدود 60 برگ در دقیقه
  • سرعت اسکنر کداک I2620 : حدود 60 برگ در دقیقه
  • سرعت اسکنر کداک S2070 : حدود 70 برگ در دقیقه

  تفاوت در نوع پورت ارتباطی

  • پورت ارتباطی اسکنر کداک I2600 : رابط USB 2.0
  • پورت ارتباطی اسکنر کداک I2620 : رابط USB 2.0
  • پورت ارتباطی اسکنر کداک S2070 : رابط USB 3.0

  تفاوت در مدت زمان موجودی در بازار

  • اسکنر کداک I2600 : چندین سال است در بازار موجود است.
  • اسکنر کداک I2620 : چندین سال است در بازار موجود است.
  • اسکنر کداک S2070 : در چند سال اخیر وارد بازار شده است.

  دو مدلی که مدت زمان بیشتری است در بازار موجود هستند یعنی I2600 و  I2620 کیفیت ساخت بالاتری دارند و قطعات مصرفی آنها به راحتی در بازار یافت می شود و عمر طولانی تری نیز دارند. کیفیت لنز آن ها بالاتر است و ماندگاری بیشتری دارند.

  تفاوت در برند

  • اسکنر کداک I2600 : برند کداک
  • اسکنر کداک I2620 : برند کداک
  • اسکنر کداک S2070 : برند کداک آلاریس

  از سال 2012 برند کداک به کمپانی آلاریس ملحق شد و اسم جدید برند، به نام کداک آلاریس ثبت شد.

  تفاوت در نوع نمایشگر

  • نمایشگر اسکنر کداک I2600 : نمایشگر کامل با قابلیت نمایش تمامی پیغام ها
  • نمایشگر اسکنر کداک I2620 : نمایشگر کامل با قابلیت نمایش تمامی پیغام ها
  • نمایشگر اسکنر کداک S2070 : نمایشگر کوچک و محدود

  تفاوت در نوع لنز

  • نوع لنز اسکنر کداک I2600 : از نوع CCD
  • نوع لنز اسکنر کداک I2620 : از نوع CCD
  • نوع لنز اسکنر کداک S2070 : از نوع CIS

  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت لنز CCD  و CIS می توانید مقاله مربوط به آن که لینک شده را مشاهده کنید. اما به طور کلی لنزهای CCD کیفیت تصویر بالاتری را فراهم می کنند و تصاویر اسکن شده روشن تر و با جزئیات بیشتر قابل مشاهده هستند.

  تفاوت در دسترسی به قطعات

  • قطعات اسکنر کداک I2600 : با توجه به مدت زمان بیشتری که در بازار موجود است، دسترسی به قطعات مصرفی راحت تر است.
  • قطعات اسکنر کداک I2620 : با توجه به مدت زمان بیشتری که در بازار موجود است، دسترسی به قطعات مصرفی راحت تر است.
  • قطعات اسکنر کداک S2070 : با توجه به مدت زمان کوتاه تری که در بازار موجود است، دسترسی به قطعات مصرفی سخت تر است.

  تفاوت در ظرفیت سینی

  • اسکنر کداک I2600 : حدود 100 برگ
  • اسکنر کداک I2620 : حدود 100 برگ
  • اسکنر کداک S2070 : حدود 80 برگ

  جمع بندی 

  با توجه به تمامی نکاتی که در مورد تفاوت این سه مدل بیان شد، ابتدا باید نیازهای خود را در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید دستگاه کنید. اگر هنوز هم در انتخاب بین این سه مدل مردد هستید، پیشنهاد ما به شما خرید اسکنر کداک I2600 است. این مدل دارای لنز با کیفیت CCD است که تصاویری با کیفیت فوق العاده بالا تولید می کند. علاوه بر این، کیفیت ساخت بسیار بالایی دارد و دستگاه از نظر سخت افزاری بسیار خوش ساخت است. با توجه به مدت زمان زیادی که این اسکنر در بازار موجود است برای تعویض قطعات مصرفی دردسر نخواهید داشت. کارکرد دستگاه نیز بسیار راحت است و می توانید به آسانی اسکن اسناد خود را انجام دهید. اگر به دنبال مدل‌های بیشتری برای بررسی هستید، می‌توانید مقاله ما در مورد 9 مدل از بهترین اسکنرهای اداری را مشاهده کنید.

   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *