مقالات اسکنر

بهترین اسکنرهای سایز A4

اسکنر یکی از مهم ترین دستگاه ها در روند امور اداری است. این روزها که تکنولوژی پیشرفت کرده و کاغذ بازی در کارهای اداری به کمترین میزان خود رسیده، اسکنر یکی از دستگاه های الزامی در هر اداره و شرکت و ارگانی است. از طریق اسکنر می توانید هر سند و ورقی را اسکن کنید تا یک نسخه دیجیتال از آن داشته باشید. این روزها، ادارات و بانک ها و ارگان ها هم به جای گرفتن کپی و مدارک کاغذی، اسکن مدارک را در سیستم های خود ذخیره می کنند و بایگانی های کاغذی تقریبا کارایی خاصی ندارد.

اسکنرها دستگاه هایی هستند که مانند دوربینی با کیفیت میتوانند تصویری از ورق مورد نظر را ایجاد کنند. اما این روند تنها بیس کار این دستگاه است و امکانات بی شمار دیگری در این دستگاه ها وجود دارد که به شما کمک می کند کار بایگانی و ساخت آرشیو این اسناد دیجیتال را به راحتی انجام دهید.

اگر شما هم به دنبال خرید دستگاه اسکنر هستید و بین مدل های مختلفی که در بازار وجود دارد گیج شده اید، باید توجه کنید قبل از بررسی کردن مدل های موجود در بازار باید نیاز خود را بشناسید. باید بررسی کنید دقیقا چرا به اسکنر نیاز دارید و جزئیات کارتان با این دستگاه چیست؟ سعی کنید روی یک کاغذ به تفکیک تمامی نیاز خود را بررسی کنید. در مرحله بعد می توانید مدل های مختلف را بررسی کنید تا میزان تطبیق آن را با استفاده خود، بسنجید و بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

 

انتخاب سایز اسکنر

یکی از مهم ترین معیارها برای انتخاب دستگاه اسکنر سایز اسکن دستگاه است. هر دستگاهی در حالت حداکثر می تواند یک سایز استاندارد از کاغذ را اسکن کند. مثلا اسکنرهای سایز A4 در حالت ماکزیمم می تواند کاغذ سایز A4 را اسکن کند. توجه داشته باشید که سایزهای کوچکتر از این اندازه هم توسط این مدل ها ساپورت می شود اما سایزهای بزرگتر از آن قابل پشتیبانی نیستند. پس در این مورد دقت کنید و حداکثر سایز مورد نیاز خود برای اسکن را در نظر بگیرید. اگر فکر می کنید نیاز دارید سایزهای بزرگی از کاغذ را اسکن کنید باید به دنبال بهترین اسکنرهای سایز A3 باشید. اما اگر نیازی معمول دارید و کاغذهای A4 برای شما مناسب است، در این مقاله با ما همراه باشید تا بهترین اسکنرهای سایز A4 را به شما معرفی کنیم.

 

چرا اسکنر A4 بخریم؟

بسیاری از کاربرانی که به اسکنر سایز A4 نیاز دارند تصور می کنند اگر دستگاه های چند کاره یا چند منظوره تهیه  کنند برایشان صرفه اقتصادی بیشتری دارد. اما باید توجه کنید این دستگاه ها به صورت حرفه ای به عنوان اسکنر طراحی نشده اند. در واقع اگر روزانه تعداد اسکنر زیادی دارید این دستگاه های چند کاره مناسب نیاز شما نیستند و بعد از مدتی استفاده، دچار مشکل می شوند. دستگاه های اداری چند منظوره برای نیازهای عمومی و حجم کاری پایین طراحی شده اند. پس پیشنهاد ما به شما این است که دستگاه حرفه ای اسکنر تهیه کنید تا بتواند حجم کاری شما را پشتیبانی کند و نیاز شما را به بهترین نحو پاسخ دهد.

 

انواع اسکنر سایز A4

اسکنرهای سایز A4 در دو نوع فلت و فیدر در بازار موجود هستند. اسکنرهای نوع فیدر دارای کاغذ کش هستند و شما می توانید با توجه به ظرفیت سینی فیدر، تعدادی کاغذ درون آن قرار دهید تا دستگاه به صورت خودکار کاغذ ها را بکشد و اسکن کند. این قابلیت دخالت اپراتور در روند کار اسکن را به حداقل می رساند و علاوه بر اینکه کارمندی را درگیر کار اسکن نمی کند، بلکه در زمان صرفه جویی می کند و روند کار اسکن به سرعت انجام می شود.

اسکنرهای نوع فلت اما سرعت کار اسکن را پایین می آورند. در این دستگاه ها سطحی شیشه ای وجود دارد که شما باید کاغذ را روی آن قرار دهید و درب آن را ببندید تا روند اسکن کاغذ انجام شود. سپس کاغذ را بردارید و کاغذ بعدی را قرار دهید. این نوع اسکنرها برای حجم کار بالای اداری مناسب نیستند.

برخی از اسکنرها هر دو بخش فلت و فیدر را دارا هستند و قابلیت های هر دو مورد را در اختیار شما قرار می دهد.

 

اسکنرهای سایز A4 چه کاربردهایی دارند؟

این نوع اسکنرها با توجه به عمومیت سایز کاغذ A4 در هر مکانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اسکنرهای خانگی، اداری یا بایگانی می توانند سایز A4 باشند. سایز برگه A4 در مراکز آموزشی، ادارات، شرکتها، ارگان ها، مراکز هنری و … کاربرد زیادی دارند. پس این نوع اسکنرها محدودیت استفاده ندارند. با توجه به رایج بودن استفاده از سایز کاغذ A4 این مدل اسکنرها معمولا بسیار پر فروش هستند و بسیاری از کاربران به دنبال خرید این مدل ها هستند. شرکت های تولید کننده هم مدل های بیشتری از سایز A4 تولید می کنند تا پاسخگوی نیاز این کاربران باشند.

در ادامه قصد داریم بهترین اسکنرهای سایز A4 از مطرح ترین برندهای دنیا را معرفی کنیم تا بتوانید از میان این مدل ها، دستگاهی مطابق با نیاز خود را پیدا کنید.

 

بهترین اسکنرهای سایز A4 کداک

برند کداک که یکی از شناخته شده ترین و مطرح ترین کمپانی های تولید کننده اسکنر است، دستگاه هایی با کیفیت بالا به بازار عرضه کرده است.

بهترین اسکنرهای سایز A4 کداک

 اسکنر کداک مدل i2620

اسکنر کداک i2620 دارای ورودی 100 برگی بوده و تا 7000 صفحه در روز را می‌تواند با سرعت 60 برگ (یکرو) یا 120 صفحه در دقیقه (دورو) اسکن کند. رزولوشن اپتیکال اسکنر 2620 به میزان 600dpi است. اسکنر مدل i2620 دارای قابلیت اسکن دورو است و به شما این امکان را میدهد که در وقت خود صرفه جویی کنید اسکنر i2620 دارای پورت اتصال USB 2.0 است که می توانید از طریق آن به کامپیوتر وصل شوید.

 

اسکنر کداک مدل E1035

اسکنر کداک مدل E1035 می‌تواند اطلاعات اسناد شما را با سرعت 35 برگه در دقیقه به صورت رنگی یا سیاه‌وسفید اسکن کند. این مدل با ظرفیت 80 برگ در سینی و حجم اسکن روزانه تا 4000 برگ می تواند مناسب برای استفاده های سنگین اداری باشد. 

این مدل از تکنولوژی Dual CIS با وضوح 600 dpi استفاده می‌کند و از طریق درگاه USB 3.0 به رایانه متصل می‌شود و درگاه USB 2.0 را نیز ساپورت می کند.

 

اسکنر کداک مدل S2070

اسکنر کداک مدل S2070 کداک قادر است که در هر دقیقه 70 برگ کاغذ را به صورت سیاه و سفید و رنگی و با رزولوشن اپتیکال 600 dpi اسکن کند. سینی ورودی این مدل به تعداد 80 برگ است و از قابلیت اسکن دورو بهره میبرد. تکنولوژی اسکن در اسکنر KODAK S2070 از نوع Dual CIS است.  این مدل اسکنر قابلیت اسکن اسناد را با طول حداقل 5 سانتی متر که مناسب اسکن مدارک شناسایی مانند کارت ملی و گواهینامه است را دارد.

 

اسکنر کداک مدل i2420

اسکنر کداک مدل i2420 با قابلیت تغذیه‌ی خودکار 75 برگی ADF است که برای ادرات و شرکت هایی با حجم کاری بالا مناسب است. سرعت اسکن 40 برگ به طور 2 رو و یا 80 صفحه‌ یک‌رو و حجم اسکن روزانه‌ ی 5 هزار برگ از ویژگی‌های این اسکنر هستند. رزولوشن اپتیکال اسکنر کداک i2420 به میزان 600dpi است. تکنولوژی اسکن به کار رفته  در اسکنر مدل i2420 از نوع dual ccd است. 

 

بهترین اسکنرهای سایز A4 فوجیتسو

برند فوجیتسو که یکی از مشهورترین کمپانی های تولید کننده دستگاه اسکنر است. مدل های مختلف این برند در بازار از فروش بالایی برخوردار است.

بهترین اسکنرهای سایز A4 فوجیتسو

اسکنر فوجیتسو مدل Fi-7160

اسکنر فوجیتسو مدل Fi-7160 با سرعت 60 سند یکرو و 120 تصویر دورو سیاه و سفید و 60 سند رنگی در دقیقه برای ادارات و شرکت های شلوغ مناسب است. این مدل دارای سیستم تغذیه اتوماتیک اسناد (ADF) است. رزولوشن این اسکنر 50 تا 600 dpi است. این دستگاه قابلیت اسکن 4000 برگ را در روز دارد. این اسکنر برای اتصال به دستگاه‌های دیگر یک پورت اتصال USB مجهز دارد.

 

اسکنر فوجیتسو مدل Fi-7260

اسکنر فوجیتسو مدل Fi-7260 با سرعت 60 سند یکرو و 120 تصویر دورو سیاه و سفید و 60 سند رنگی در دقیقه است. این مدل فلت فیدر است، یعنی دارای سیستم تغذیه اتوماتیک اسناد (ADF) و سیستم اسکن مسطح (Flatbed) با دقت 50 تا 600 dpi است. تکنولوژی اسکن به‌کاررفته در آن از نوع CCD است. میزان کارکرد روزانه ایی که تا ۴۰۰۰ سند برآورد شده است. فرمت فایل خروجی آن‌هم از نوع: TIFF, Multi TIFF, JPEG است.

 

بهترین اسکنرهای سایز A4 کانن

برند فوجیتسو که یکی از مشهورترین کمپانی های تولید کننده دستگاه اسکنر است. مدل های مختلف این برند در بازار از فروش بالایی برخوردار است.

بهترین اسکنرهای سایز A4 کانن

اسکنر کانن مدل DR-M160II

اسکنر کانن مدل imageFORMULA DR-M160II با رزولوشن اسکن اپتیکال در 600 dpi حدوداً 60 برگ را در دقیقه اسکن می‌کند که شامل سه حالت رنگی، سیاه‌وسفید و Grayscale است. از مهم‌ترین مزایای این دستگاه، قابلیت اسکن داپلکس و ADF آن است که در کنار سرعت اسکن مناسب، موجب افزایش سرعت کاری و جلوگیری از اتلاف زمان می‌شود. درگاه اتصالی این مدل دستگاه اسکنر کانن پورت USB است.

 

اسکنر کانن مدل DR-C240

اسکنر کانن مدل DR-C240 مجهز به سیستم تغذیه‌ی اتوماتیک اسناد 60 برگی است. این مدل می تواند اسناد رنگی را تا 30 برگ در دقیقه دورو و 60 برگ در دقیقه یک رو و همچنین اسناد سیاه و سفید را تا 45 برگ در دقیقه دورو و 90 برگ در دقیقه یک رو اسکن کند. اسکنر مدل DR C240 قابلیت تشخیص متن ocr را داراست. این مدل قادر است تا 4000 صفحه در یک روز اسکن نماید.

 

بهترین اسکنرهای سایز A4 اپسون

برند اپسون شرکتی شناخته شده در سطح دنیا است که دستگاه های متنوعی را در بازار عرضه کرده است و رضایت کاربران زیادی را جلب کرده است.

بهترین اسکنرهای سایز A4 اپسون

اسکنر اپسون مدل DS-870

اسکنر اپسون مدل DS-870 قادر است که در هر دقیقه 65 برگ سند را به صورت یک رو و سیاه و سفید اسکن کند و در حالت دورو این تعداد به 30 برگ کاهش میابد. این مدل برای اسکن کردن اسناد و مدارک از تکنولوژی اسکن CIS بهره میبرد. توان کاری روزانه ایی که میتوان با آن اسکن گرفت در حدود 6000 برگ است. رزولوشن اپتیکال این اسکنر به مقدار 600 dpi است. این مدل از طریق پورت اتصالی USB2.0 به کامپیوتر وصل میشود.

اسکنر اپسون مدل DS-1630

اسکنر اپسون مدل DS-1630 از تکنولوژی CIS برای اسکن اسناد و مدارک استفاده می کند. این مدل قادر است که در هر دقیقه 10 برگ را به صورت دورو و 25 برگ را به صورت یک رو اسکن کند. رزولوشن اسکن آن در قسمت ADF برابر با 600 dpi و در قسمت تخت برابر با 1200 dpi است و از اسکن دورو پشتیبانی می‌کند. حجم کاری روزانه قابل انجام با این اسکنر حدود 1500 برگ است.

 

بهترین اسکنرهای سایز A4 ای ویژن

برند ای ویژن شاید نسبت به سایر شرکت ها ناشناخته تر باشد. این برند به صورت تخصصی اسکنر تولید می کند و مدل های تولید شده توسط آن از کیفیت خوبی برخوردار است.

اسکنر ای ویژن مدل AD125

اسکنر ای ویژن مدل AD125 که قادر است تا 20 برگ دورو را در دقیقه اسکن کند و به‌عنوان اسکنری قدرتمند برای مصارف اداری به شمار می‌رود. رزولوشن اپتیکال اسکنر ای ویژن AD125 به میزان 600dpi است. این مدل از اسکنر آی ویژن به درایوهای TWAIN و ISIS تجهیز شده است. اسکنر AD125 دارای قابلیت اسکن دورو است. تعداد اسکن روزانه پیشنهادی با AD125 برابر با 4000 برگ است. 

 

اسکنر ای ویژن مدل AD240

اسکنر ای ویژن مدل AD240 در رزولوشن 300 dpi با سرعت اسکن سیاه‌وسفید و رنگی 40 برگ در دقیقه عمل اسکن را انجام میدهد. فناوری تغذیه‌ی خودکار ADF با سینی 80 برگی برای ادارات و شرکت ها مناسب است. قابلیت اسکن دو رو فناوری دیگری است که در این اسکنر به کار گرفته شده است.

 

اسکنر ای ویژن مدل AD250F

اسکنر ای ویژن مدل AD250 با سرعت اسکن سیاه‌وسفید و رنگی 80 برگ در دقیقه در 200 dpi برای مصارف اداری مناسب است. فناوری تغذیه‌ی خودکار ADF در این دستگاه به کار رفته است. سینی 100برگی و قابلیت اسکن دو رو، از ویژگی های خوب این اسکنر است. رزولوشن اپتیکال اسکنر 600dpi است. میزان اسکن روزانه پیشنهادی از طرف شرکت ای ویژن برای این محصول 10000 برگ میباشد. 

 

اسکنر ای ویژن مدل AD260

اسکنر ای ویژن مدل AD260 از تکنولوژی اسکن CCD استفاده می کند و قادر است 60 برگ در دقیقه را با رزولوشن 1200dpi اسکن کند. اسکن روزانه تعیین شده برای این مدل حدود 11000 برگ است. این مدل دارای سینی مقاومی است که ظرفیت نگهداری 100 برگ را دارد. اسکنر ای ویژن مدل AD260 دارای پورت USB است که کاربران می توانند از طریق آن به کامپیوتر متصل شوند.

 

بهترین اسکنرهای سایز A4 اچ پی

شرکت اچ پی که حتما نام آن را زیاد شنیده اید محصولات بسیار با کیفیت تولید می کند که اسکنر هم یکی از آن ها است. اسکنر اچ پی از از پرفروش ترین های بازار ماشین آلات اداری است.

بهترین اسکنرهای سایز A4 اچ پی

اسکنر اچ پی مدل Pro 3600 f1

اسکنر اچ پی مدل HP 3600 f1 از نوع CIS است که قابلیت اسکن دورو و فناوری تغذیه‌‌ خودکار ADF را دارا است. سرعت 30 برگ در دقیقه و 60 عکس در دقیقه در حالت ADF اسکن انجام می‌شود که با رزولوشن 600 dpi در حالت فیدر و 1200 dpi در حالت فلت همراه است. اسکن روزانه پیشنهاد شده اسکنر توسط اچ پی حدود 3000 برگ است.

 

اسکنر اچ‌ پی مدل Pro 3000 s4

اسکنر اچ پی مدل HP 3000 s4 از نوع CIS است که تا 50 صفحه را به صورت اتوماتیک به صورت دو رو و با دقتی بی نظیر اسکن می کند. این مدل قابلیت اسکن دورو و فناوری تغذیه‌‌ خودکار ADF را دارا است. توان بالای 4000 برگ در روز می تواند برای هر اداره و ارگانی مناسب باشد. این مدل با رزولوشن 1200dpi می تواند کیفیتی عالی را به شما ارائه دهد.

 

اسکنر اچ پی مدل Pro 2600 f1

اسکنر اچ پی مدل 2600F1 دارای قابلیت تغذیه خودکار کاغذ و اسناد (ADF) است. ظرفیت فیدر آن 60 برگ کاغذ است و از قابلیت OCR بهره می‌برد. قابلیت اسکن دورو خودکار یکی دیگر از ویژگی‌های کاربردی این اسکنر است. اسکنر اچ پی 2600 F1 توانایی اسکن روزانه ایی معادل با 1500 برگ را دارد. این مدل رزولوشن اسکنی معادل با 1200 dpi دارد.

 

بهترین اسکنرهای سایز A4 برادر

کمپانی برادر هم یکی از برندهای شناخته شده در جهان است که محصولات آن در سراسر دنیا به فروش می رسد. کیفیت ساخت اسکنرهای برادر بالا است و ارزش بالایی برای خرید دارد.

بهترین اسکنرهای سایز A4 برادر

اسکنر برادر مدل ADS-3600W

اسکنر برادر مدل ADS-3600W از فناوری اسکن CIS استفاده می کند و می تواند اسکن صفحات را با سرعت 50 برگ در دقیقه با وضوح اپتیکال 600x600dpi ارائه دهد. این مدل روزانه حدود 5000 برگ اسکن را پشتیبانی می کند و یک سینی کاغذ با ظرفیت 50 برگ دارد. این اسکنر برادر به پورت های اتصال USB 3.0 و Wireless مجهز شده است.

 

بهترین اسکنرهای سایز A4 پلاستک

پلاستک یکی از نام های شناخته شده در تولید دستگاه اسکنر است. اگر سری به بازار اسکنرها بزنید، دستگاه های ساخت این برند را مشاهده خواهید کرد که کیفیت مناسبی دارد.

بهترین اسکنرهای سایز A4 پلاستک

اسکنر پلاستک مدل 3060U

اسکنر پلاستک مدل PS3060U می‌تواند اسناد را به‌صورت دو رو اسکن کند. پشتیبانی از فناوری‌های 2xCCD و سیستم تغذیه خودکار از دیگر قابلیت های این اسکنر است. ظرفیت سینی این مدل حدود 50 برگ است. رزولوشن 600 dpi کیفیت بسیار بالای اسکن را ارائه می دهد. این اسکنر پلاستک در هر دقیقه 20 برگ و 40 عکس را به‌صورت رنگی اسکن می‌کند.

 

اسکنر پلاستک مدل PS286 Plus

اسکنر پلاستک مدل PS286 می‌تواند تا 25 برگ و 50 عکس را در هر دقیقه به‌صورت سیاه‌سفید اسکن کند. این اسکنر در حالت اسکن رنگی با رزولوشن 200 dpi می‌تواند در هر دقیقه 8 برگ و عکس را اسکن کند. سیستم تغذیه‌ی خودکار، می‌تواند تا 50 برگ A4 و Letter  را در خود جای دهد.  ظرفیت سینی کاغذ در آن به تعداد 50 برگ است و میزان اسکن پیشنهادی روزانه با آن در حدود 1500 برگ است.