ممنون از این که گارانتی اطلس پرینتر را انتخاب کردید

شرایط گارانتی در اطلس پرینتر

اطلس پرینتر گارانتی

خدمات گارانتی در اطلس پرینتر شامل تعمیر، سرویس کالا، برطرف کردن اشکالات سخت افزاری دستگاه و ارائه خدمات رایگان جهت تعویض قطعات (بر اساس شرایط گارانتی) در مدت زمان تعیین شده در کارت گارانتی است.

دستگاه‌هایی مشمول ضمانت هستند که دارای کارت گارانتی یا لیبل گارانتی باشند و یا سریال محصول در سیستم گارانتی شرکت ثبت شده باشد. به منظور استفاده از خدمات گارانتی، ارائه ضمانت نامه، لیبل گارانتی و یا فاکتور محصول، الزامی است و ضمانت نامه بدون مهر و امضای فروشنده، تاریخ خرید یا مدت اعتبار و مشخصات و شماره سریال کالا فاقد اعتبار است. 

ضمانتنامه‌هایی که شماره سریال و یا هولوگرام آنها مخدوش باشند فاقد اعتبار بوده و بخش گارانتی از دریافت این گونه کالاها معذور است.

وظیفه حفظ و نگهداری و فعال سازی کارت گارانتی بر عهده مشتری بوده و المثنی صادر نمی‌شود. 

اعتبار گارانتی با توجه به نوع محصول 12-18-24 یا 36 ماهه است.

انتقال دستگاه جهت استفاده از خدمات گارانتی به مرکز خدمات و برگشت آن به عهده خریدار است.

مسئولیت بسته بندی صحیح کالا هنگام ارسال بر عهده فرستنده است و توصیه می شود حتی المقدور از بسته بندی اصلی بدون لوازم جانبی و متعلقات جهت ارسال استفاده شود. بدیهی است صدمات ناشی از بسته بندی نا صحیح بر عهده فرستنده است.

تحویل کالا به مرکز خدمات به منزله عدم نیاز به اطلاعات موجود بر روی حافظه دستگاه است و کارشناسان ما در اطلس پرینتر مسئولیتی در قبال اطلاعات ذخیره شده بر روی دستگاه شما ندارند.

پذیرش کالا به منزله تایید گارانتی نبوده و وضعیت قطعی گارانتی کالا پس از بررسی تیم فنی و براساس شرایط ثبت شده در کارت ضمانت و سایت اطلس پرینتر مشخص خواهد شد. مدت زمان پاسخگویی بین 3 تا 5 روز کاری است تا کارشناسان مشخص کنند دستگاه شامل گارانتی یا خارج از آن است. پس از آن، ظرف مدت 10 روز کاری دستگاه تعمیر خواهد شد. اگر دستگاه نیاز به تعویض قطعاتی داشته باشد که در ایران موجود نباشد و احتیاج به وارد کردن قطعه باشد، مدت زمان تحویل محصول به یک ماه افزایش می یابد.

گارانتی شرکت محدود به برطرف کردن اشکالات سخت افزاری کالا تحت پوشش ضمانت است. خدمات نرم افزاری به صورت کلی جزو تعهدات شرکت در گارانتی نیست. در صورتی که به منظور تکمیل مراحل تعمیرات نیاز به انجام هر خدمات نرم افزاری باشد، هزینه آن بر عهده کاربر خواهد بود.

خرابی دستگاه در اثر استفاده از قطعات یدکی غیر اصلی یا انواع مواد مصرفی غیر استاندارد که مورد تایید شرکت نیست خارج از گارانتی و مشمول هزینه طبق تعرفه های شرکت خواهد بود.

هرگونه ایراد دستگاه ناشی از بکارگیری نرم افزارهای مختلف و آلودگی به ویروس و روت شدن که موجب اختلال در کارکرد دستگاه می شود، محصول را از شرایط گارانتی خارج می کند.

صدمات ناشی از نوسانات الکتریکی، صدمات فیزیکی یا هر نوع ضربه و شکستگی، سوختگی، وجود هرگونه آثار تعمیر و دستکاری افراد غیر مجاز، زنگ زدگی، سولفاته شدن، نفوذ مایعات، آسیب دیدگی کانکتور و پورت های ورودی و خروجی، شکستگی قاب، صدمات ناشی از حمل و نقل، استفاده در شرایط محیطی نامناسب، استفاده از آداپتورهای غیراستاندارد، استفاده غیر استاندارد و ناصحیح از کالا، موجب ابطال گارانتی می شوند.

علاوه بر این، کار کردن دستگاه در محیط آلوده به گرد و غبار بسیار زیاد، گرمای شدید و رطوبت که منجر به زنگ زدگی یا تجمع قطرات آب روی قطعات شود، خرابی ناشی از اتصال به دستگاه‌ها و لوازم جانبی غیر اصل، ‌با تشخیص کارشناسان فنی، شامل خدمات و ضمانت نمی‌شود.

خسارت ناشی از عدم مطابقت کالا با شرایط و استانداردهای مورد استفاده در کشورهای غیر از کشور محل خرید کالا، دستگاه را از شرایط گارانتی خارج می کند.

چنانچه پس از بررسی و تست فنی، خرابی قطعه خارج از شرایط گارانتی تشخیص داده شود، تعمیر آن در چرخه کالای خارج از گارانتی قرار خواهد گرفت و شامل پرداخت هزینه است.

تشخیص گارانتی و یا خارج از گارانتی بودن کالا بر عهده کارشناسان شرکت خواهد بود.

در هنگام تحویل گرفتن کالا توسط کارشناسان بخش گارانتی اطلس پرینتر، رسید دریافت کالا به فرد تحویل داده می شود. ملاک تحویل کالا در بخش خدمات همراه داشتن رسید گارانتی است. ( از نظر بخش خدمات، صاحب کالا، کارپرداز، پیک موتوری و یا هر شخصی که رسید کالا را در دست داشته باشد می تواند دستگاه گارانتی را دریافت کند. )

مالک دستگاه یا نماینده او اعم از کارپرداز یا پیک موتوری و غیره در هنگام تحویل گرفتن کالا موظف به تست ظاهری و دقت در موارد ابطال گارانتی است. پس از تحویل کالا هیچ گونه مسئولیتی در قبال موارد ابطال بوجود آمده به عهده مرکز خدمات نیست.

به‌منظور ایجاد حس اعتماد و افزایش رضایت‌مندی مشتریان، کالای تعمیر شده، در صورت درخواست مشتری در حضور وی تست خواهد شد تا از کارکرد صحیح آن مطمئن شود.

گارانتی فقط شامل دستگاه اصلی بوده و سایر دستگاه‌های متصل به آن و قطعات جانبی و لوازم مصرفی مانند هد، کارتریج، ترانسفر کیت، فیلم فیوزینگ و لوازم جانبی مانند منبع تغذیه، کابل، آداپتور، سی دی درایور، سی دی نرم افزار شامل آن نمی شود. 

توجه داشته باشید که مطالعه کاتالوگ، راهنمای نصب و راه اندازی، راهنمای رابط کاربری و نصب توسط فرد متخصص در نحوه کارکرد و طول عمر دستگاه بسیار موثر است.

گارانتی اطلس پرینتر

شرایط لغو گارانتی اسکنر:

 • هر نوع استفاده نادرست از رابط های برق، آداپتور و USB مانند جا زدن کابل در حالی که کامپیوتر، آداپتور و اسکنر روشن است، اتصال جریان الکتریسیته و یا شکستگی در اثر بی دقتی و وارد آوردن فشار بیش از حد برای جا زدن کابل ها.
 • استفاده نادرست از دستگاه اسکنر و روشن گذاشتن مداوم آن در صورت تجهیز نبودن مکان به سیستم تهویه مطبوع. (لازم است در محل قرار گرفتن اسکنر از سیستم تهویه مطبوع مانند کولر گازی جهت جلوگیری از رطوبت و دمای بیش از حد استفاده شود.)
  اسکن از فیلم عکاسی و رادیولوژی، میکروفیلم و ورقه های نازک فلزی و برگه هایی که از لاک غلط گیر در آن استفاده شده و هنوز خیس است، در قسمت ADF.
 • عیوب فنی که در اثر ضربات فیزیکی، شکستگی، آتش سوزی، آب، استفاده غلط، نگهداری اسکنر در مکان مرطوب و نمناک، وجود نوسانات برق، عدم استفاده از UPS یا عدم اتصال به زمین بوجود آید.
 • دستکاری و تعویض قطعات اسکنر توسط افرادی غیر از کارشناسان متخصص
 • چنانچه شمارشگر اسکنر تعداد اسکن را بیش از اسکن روزانه درج شده در بروشور اسکنر نمایش دهد، اسکنر از گارانتی خارج می شود.
 • در صورت استفاده نادرست و وجود اجسام خارجی نظیر سوزن، سوزن منگنه و کلیپس داخل اسکنر و یا اسکن ورقه های نازک فلزی، دستگاه از گارانتی خارج بوده و کلیه هزینه های تعمیر دستگاه به عهده مشتری است.

 

احتیاط های لازم هنگام کار با اسکنر

 • اسناد قبل از اسکن باید کاملاً از گرد و غبار و اجسام متصل به آن (گیره، منگنه، سوزن ته گرد و …) پاکسازی شود و کاربر موظف است از اسکن اسناد کثیف خودداری کند. علاوه بر این اگر از لاک غلط گیر روی برگه استفاده شده باید صبر کنید تا کاملا خشک شود.
 • به دلیل نوسانات برق، اسکنر باید به تثبیت کننده ولتاژ (UPS) مجهز و از اتصال سیم زمین اطمینان حاصل کنید.
 • از اسکن اسناد خارج از استاندارد مانند اسناد کثیف، کاربن و فیلم اکیدا اجتناب کنید.
 • از قرار دادن مایعات و گازهای حلال در مجاورت اسکنر خودداری کنید.
 • در صورت گیر کردن کاغذ در سیستم ADF با بازکردن درب ADF، کاغذ را خارج کنید و از کشیدن کاغذ با دست اکیدا خودداری کنید زیرا این امر موجب صدمه به اسکنر می شود.
 • اسکنر باید پس از هر 5000 برگ اسکن، توسط کاربر از وجود گرد و خاک و خرده کاغذ پاکسازی شود و پس از هر 100000 برگ اسکن، اسکنر را جهت سرویس به اطلس پرینتر ارسال کنند.

قطعات مصرفی

 • غلطک های کشنده (Pick Roller) و جداکننده کاغذ پلاستیکی (Pad Assy) جزو قطعات مصرفی بوده و به مرور زمان بر اثر تماس دائم با کاغذ فرسوده می شوند، که با هزینه مشتری تعویض می شوند و این قطعات شامل گارانتی نمی شوند.
 • چنانچه خسارتی به سبب عبور اجسامی غیر از کاغذ مانند سوزن، سوزن منگنه و یا چسب از قسمت ADF به اسکنر وارد آید، هزینه کلیه خسارات وارده به عهده مشتری خواهد بود.
 • شیشه محافظ دوربین اسکنر، مصرفی بوده و در صورت ایجاد خراشیدگی، خط و خش با هزینه مشتری قابل تعویض خواهد بود.
 • صفحه سفید کالیبراسیون مقابل دوربین مصرفی است.
 • لامپ اسکنرها مصرفی بوده، ولی اطلس پرینتر لامپ کلیه اسکنرها را طی مدت ضمانت، گارانتی می کند.
 • در صورت بروز مشکل و اعلام آن توسط مشتری طی 24 ساعت پس از نصب، اسکنر معیوب مرجوع و مبلغ به مشتری عودت می شود.
 • قطعات تعویض شده غیر مصرفی تا 35،000 برگ شامل گارانتی می شوند.